1. Dziś VI Niedziela Wielkanocna. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 – Parafialna uroczystość ku czci św. Floriana.

2. Poniedziałek (06.05), Wtorek (07.05), Środa (08.05) dni krzyżowe, a więc dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Procesja błagalna z błogosławieństwem pól po wieczornej Mszą św. o godz. 18.00.: w poniedziałek do krzyża u p. Kalbarczyków, we wtorek do figury św. Jana i w środę do krzyża na Plebankę. Na nabożeństwo zapraszam i o obsługę procesji – czyli niesienie krzyża i chorągwi – proszę: w poniedziałek – Katlewo, Ostaszewo, Grodziczno: Kolonia, za cmentarzem, Stara Poczta, Ścieżka; we wtorek – Lorki, Linowiec, Wólka, Grodziczno: Gmina, Weterynaria, pod Mroczenko i Krakus, Janowo-Iwanki; w środę – Montowo, Białobłoty, Grodziczno: Organistówka, Plebanka, nowo wybudowani, Nowe Grodziczno i Baranówka.

3. Próba dzieci przed pierwszą komunią – Wtorek (07.05), Piątek (10.05) o godz. 15.30.

4. Poza dniami krzyżowymi Majowe nabożeństwo w tygodniu połączone ze Mszą Św. o godz. 17.30.

5. Poniedziałek (06.05) – święto św. Ap. Filipa i Jakuba Młodszego.
    Środa (08.05) – uroczystość św. Stanisława, bpa, męczennika, patrona Polski.

6. Niedziela (12.05) – uroczystość wniebowstąpienia Pańskiego. Kolekta przeznaczona na dalsze renowacje.

7. Zapraszam całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka będzie miała miejsce na placu przy Grocie (remont wieży), w dniu 09.05 (Czwartek) do godz. 13.00 – jest to godzina zakończenia zbiórki i odbioru zebranego sprzętu. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy.

8. Bóg Zapłać Mieszkańcom Grodziczno Weterynaria za przygotowaną świątynie do Niedzieli. W tym tygodniu proszę o przygotowanie świątyni mieszkańców Grodziczno Nowe Grodziczno i Baranówka.

9. Bóg Zapłać za wszelką pracę i dary na rzecz parafii.

1. Dziś V Niedziela Wielkanocna.

2. Poniedziałek (29.04) – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dz. dra Kościoła, patronki Europy.

3. Rozpoczyna się miesiąc maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Będziemy w tym miesiącu gromadzić się na nabożeństwach majowych, ucząc się w szkole Matki Bożej całkowitego zawierzenia Bogu i służby bliźniemu. Majowe nabożeństwo w tygodniu połączone ze Mszą Św. o godz. 17.30.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca. W Czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. na zakończenia modlitwy o powołani i nabożeństwo majowe. Piątek okazja do spowiedzi przed Mszami św. W sobotę od godz. 8.30 odwiedzę chorych z komunia św. Proszę chorych zgłaszać w biurze parafialnym do czwartku.

5. Piątek (3.05.) – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze Św. jak w niedzielę, na każdej Mszy Św. odnowimy Milenijny Akt Oddania Polski.

6. Sobota (04.05) – wsp. św. Floriana, męczennika. Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Tylicach. Msza Św. o godz. 14.00.

7. Niedziela (05.05) na Mszy św. o godz. 11.00 – Parafialna uroczystość ku czci św. Floriana. Zapraszam wszystkich druhów i druhny z jednostek OSP w naszej Parafii. Przychodzimy w galowych mundurach, z rodzinami i sztandarami.

8. Bóg Zapłać Mieszkańcom Grodziczno Gmina za przygotowaną świątynie do Niedzieli. W tym tygodniu proszę o przygotowanie świątyni mieszkańców Grodziczno Weterynaria.

9. Bóg Zapłać za wszelką pracę i dary na rzecz parafii.

10. W tym tygodniu do Domu Ojca odeszła św. Halina Lewandowska – wieczny Odpoczynek ….

1. Dziś IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza. W dniach 21.04 – 27.04 – kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Rocznica sakry Bp. Toruńskiego Wiesława Śmigla.

2. Wtorek (23.04) – uroczystość św. Wojciecha bpa i męcz., gł. Patrona Polski. Czwartek (25.04) – święto św. Marka Ewangelisty.

3. Poniedziałek (22.04), Czwartek (24.04) – o godz. 15.30 próba w Kościele dla dzieci przed I Komunią św.

4. Bóg Zapłać Mieszkańcom Grodziczno Nowo Wybudowani za przygotowaną świątynie do Niedzieli. W tym tygodniu proszę o przygotowanie świątyni mieszkańców Grodziczno Gmina.

5. Bóg Zapłać za wszelką pracę i dary na rzecz parafii.

1. Dziś III Niedziela Wielkanocna, Niedziela Biblijna. Od 14.04 – 20.04 24 Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Dzisiejsza kolekta przeznaczona na dalsze renowacje – Bóg Zapłać.

2. Dziś polskie państwowe Święto Chrztu Polski. Ustanowione w roku 2019.

3. Poniedziałek (15.04), Środa (17.04) – o godz. 15.30 próba w Kościele dla dzieci przed I Komunią św.

4. IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza. W dniach 21.04 – 27.04 – kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

5. Bóg Zapłać Mieszkańcom Grodziczno Ścieżka za przygotowaną świątynie do Niedzieli. W tym tygodniu proszę o przygotowanie świątyni mieszkańców Grodziczno Nowo Wybudowani.

6. Bóg Zapłać za wszelką pracę i dary na rzecz parafii.