Kościół jest siedzibą rzymskokatolickiej parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Parafia należy do dekanatu Rybno Pomorskie, należącym do diecezji toruńskiej. Erygowana na przełomie XIV i XV w. Parafia została założona przez zakon krzyżacki. Konsekracji kościoła pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Grodzicznie dokonał biskup chełmiński Jan Kropidło w 1400 r. Od 1641 r. parafię włączono do dekanatu lubawskiego. W czasie wojen krzyżacko-polskich w XV wieku kościół uległ poważnym zniszczeniom. Został odbudowany w 1500 roku. Jest to budowla gotycka, murowana z cegły, na kamiennym cokole. Prostokątny korpus z kwadratową wieżą od zachodu oraz niższym i węższym drewnianym, trójbocznie zamkniętym prezbiterium od wschodu, wzniesionym w konstrukcji zrębowej, odeskowanym. Wnętrze jednonawowe, pokryte drewnianym stropem kasetonowym wspartym na czterech drewnianych kolumnach. Teren przykościelny otoczony metalowym ogrodzeniem z ceglanymi słupkami. Wystrój kościoła jest w większości XVII i XVIII-wieczny. Tworzą go: ołtarz główny z około 1740 roku z obrazem Matki Bożej z Dzieciątkiem z połowy XVII wieku.

W 1928 r. do parafii należały następujące miejscowości: Grodziczno, Wenecja (obecnie w gminie Żnin, w województwie kujawsko-pomorskim), ZamczyskoKatarzynkiBiałobłotaKatlewoLinówiecLorkiIwankiKellerowoMontowoNowe  GrodzicznoOstaszewo, WesołowoWólka.

W dniach 18-25 października 1998 r. parafia przeżywała misje ewangelizacyjne. Misje zostały poprzedzone 5 kursami dla ponad 300 osób. W czasie misji powstała wspólnota Domowego Kościoła i młodzieżowa grupa modlitewna. Rodziny parafialne gościły również obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Od XVIII w. do XXI w. w parafii były 22 powołania kapłańskie. Obecnie do parafii należą następujące miejscowości: Katlewo, Linowiec, Lorki, Montowo, Ostaszewo, WólkaNowe GrodzicznoBiałobłoty.

Proboszczowie: