Obraz Świętej Rodziny zwany też Obrazem Świętego Józefa rozpoczął swoje pielgrzymowanie po parafiach diecezji toruńskiej 1 maja 2021 r. podczas diecezjalnych obchodów Roku św. Józefa w toruńskim kościele pod jego wezwaniem. Do wspólnoty w Grodzicznie kaliski Obraz Św. Rodziny przybył w dniu 19.05.2022 r. To nawiedzenie zostało poprzedzone parafialnymi rekolekcjami, które poprowadził ks. Andrzej Kowalski. Wierni w dniach 17-18.05.br. mogli uczestniczyć we Mszy Św. z naukami rekolekcyjnymi oraz skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby w duchowy sposób przygotować się na peregrynację Obrazu.

Uroczyste przywitanie i wprowadzenie Obrazu do kościoła nastąpiło pod przewodnictwem ks. bpa Wiesława Śmigla, który Najświętszą Ofiarę Mszy Św. sprawował w intencji wszystkich Rodzin z parafii Grodziczno. O godzinie 20:00 wierni zgromadzili się też na Nabożeństwie Przebłagalnym – Wieczorze Pojednania, które zakończyło się Apelem Jasnogórskim.

Kolejny dzień peregrynacji 20.05.br to o godz. 7:30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny i Msza Św. w intencji parafii. Natomiast od godz. 9:00 do 16:00 parafianie mogli indywidualnie gromadzić się na adorację przed Obrazem Świętej Rodziny. Był to czas kiedy każdy miał okazję do osobistej modlitwy i zawierzenia swojej rodziny Świętej Rodzinie z Nazaretu. Wpatrując się w Świętą Rodzinę modliliśmy się, aby małżeństwa były silne Bogiem i miały odwagę dawać świadectwo wiary, szczególnie dzisiaj w obliczu wielu istniejących zagrożeń, z którymi spotykają się i nasze małżeństwa oraz rodziny. Kiedy jednak nadszedł czas pożegnania Obrazu Świętej Rodziny wierni zgromadzili się na nabożeństwie majowym i Mszy Św. w trakcie, której odnowiono przyrzeczenia małżeńskie, a dzieci otrzymały błogosławieństwo. Dzięki temu małżonkowie jeszcze bardziej umocnili wzajemną miłość i zawierzyli swoją rodzinę Świętej Rodzinie z Nazaretu. Na zakończenie peregrynacji modlitwą pożegnaliśmy niezwykły wizerunek Świętej Rodziny, który został przekazany kolejnej wspólnocie parafialnej z dekanatu Rybno.