XXII Dzień Papieski
"Blask prawdy"

16 października 2022r. Kościół w Polsce obchodził XXII Dzień Papieski.

Prawie 30 lat temu papież Jan Paweł II w encyklice "Veritatis splendor" przypomniał nam o trzech wartościach, bez których w naszym życiu wieje pustką – o Miłości, Wolności i blasku Prawdy, który stał się hasłem tegorocznego XXII Dnia Papieskiego.

Z tej też okazji uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nowym Grodzicznie pod kierunkiem katechetki Anny Wielgoszyńskiej przygotowali dla parafian montaż słowny przed niedzielną Eucharystią. Uczniowie w swoim wystąpieniu zawarli trzy pojęcia, które najczęściej przewijają się w encyklice Jana Pawła II "Veritatis splendor", tj. Prawda, Miłość i Wolność do których to się odnieśli oraz recytowali wiersze Karola Wojtyły. Na zakończenie wystąpienia młodzież oraz zgromadzeni wierni wspólnie zaśpiewali "Barkę" i uczestniczyli we Mszy Świętej w kościele w Grodzicznie.