Sakrament Eucharystii otwiera wierzącemu drogę do pełnego uczestniczenia we Mszy św. i zjednoczenia się z Chrystusem. To Eucharystia jest centrum sakramentów, ośrodkiem całego życia chrześcijańskiego. Dlatego każdego roku kolejna grupa młodszych parafian przygotowuje się do przyjęcia sakramentu wtajemniczenia chrześcijańskiego.

Obecnie przygotowanie do sakramentu i cała Uroczystość I Komunii Świętej przebiegała w zmienionej formie ze względu na pandemię koronawirusa COVID-19. Nie wszystkie dzieci mogły przystąpić do sakramentu w tym samym planowanym terminie. Uczniowie z klasy III A po raz pierwszy przyjęły do swojego serca Pana Jezusa w dniu 31.05.2020r. o godz. 12:00 grupa I, a o godz. 13:00 grupa II. Tydzień później 07.06.2020r. Uroczystość I Komunii Św. miała miejsce dla uczniów z klasy III B. Tutaj również do sakramentu przystąpiono w dwóch grupach: o godz. 12:00 i grupa II o godz. 13:00. Łącznie 35 dzieci w naszej parafii po raz pierwszy przystąpiło do stołu Pańskiego, by otrzymać Chleb Eucharystyczny.

Pomimo wielu trudności i ograniczeń związanych z pandemią dzieci, przystępujące do I Komunii Świętej mogły przeżywać ogromną radość, bo Chrystus pod postacią chleba zamieszkał w ich sercach. Uroczystość ta jest ogromnym przeżyciem nie tylko dla samego dziecka, ale i dla jego rodziny oraz całej wspólnoty parafialnej, ponieważ właśnie w taki sposób chrześcijanin zmierza ku Bogu Ojcu. Mamy ciągłe wzrastać w wierze, bo wiara to "prezent" od samego Boga, którym obdarzył nas w sakramencie chrztu świętego. Dlatego szczęśliwym jest ten, kto na swojej chrześcijańskiej drodze znajduje tych, którzy pomagają mu i przyczyniają się do pogłębiania wiary i tym samym miłości do Boga. Możemy więc być wdzięczni naszym rodzicom, chrzestnym, wychowawcom, nauczycielom, kapłanom, katechetom i wszystkim, którzy ukazują nam piękno życia chrześcijańskiego i uczą prawd wiary.