Dzieło Pomocy "Ad Gentes" Komisji Episkopatu Polski ds. Misji dnia 02.06.2020 roku ogłosiło wyniki XIX edycji ogólnopolskiego Konkursu dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych "Mój szkolny kolega z misji".

W Konkursie wzięło udział łącznie 397 szkół podstawowych z całej Polski (98 szkół w grupie wiekowej klas I-III; 126 szkół w grupie klas IV-VI; 173 szkoły w klasach VII-VIII).

Wśród zwycięzców znalazła się Szkoła Podstawowa z Nowego Grodziczna, która przeszła do etapu ogólnopolskiego i w kategorii charytatywnej na szczeblu ogólnopolskim zdobyła kolejno:

Klasy 1-3: II miejsce,
Klasy 4-6: II miejsce,
Klasy 7-8: III miejsce.

Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu i Parafialnego Dziecięcego Koła Misyjnego pod opieką katechetów w prowadzonych akcjach charytatywnych zebrali łącznie 2.242 zł 64 gr. Kwota ta została przekazana 20.04.2020r. siostrom ze Zgromadzenia Karmelitanek Dzieciątka Jezus na wyposażenie szkoły w meble, różnego rodzaju pomoce naukowe, dydaktyczne i podręczniki w Gitega-Songa, w Burundi. Dzięki przeprowadzonym akcjom charytatywnym podjętym zarówno na terenie parafii, jak i szkoły Koła mogły wesprzeć polskich misjonarzy, a tym samym szkolnych przyjaciół z odległego kontynentu.