Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zgromadziła w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Grodzicznie wielu wiernych.

W polskiej tradycji to święto zwane jest też świętem Matki Bożej Zielnej, bo tego dnia wierni przybywają do kościoła, aby poświęcić wieńce i bukiety z kwiatów, ziół oraz zbóż. Uczestnicząc w Eucharystii sprawowanej w Grocie Najświętszej Maryi Panny wierni, poczty sztandarowe OSP, Parafialno - Gminna Orkiestra Dęta, przedstawiciele sołectw dziękowali Maryi patronce ziemi i bujnej roślinności oraz modlili się o błogosławieństwo dla pól i plonów. Uroczystej Mszy Świętej dziękczynnej przewodniczył ks. kan. P. Kwiatkowski, który także wygłosił homilię. Natomiast wyrazem wdzięczności całej wspólnoty parafialnej za wszelkie łaski, jakie spływają za pośrednictwem Matki Bożej była modlitwa, przyjęta Komunia Święta oraz przyniesione przez sołectwa wieńce i kosze dożynkowe, które zostały złożone na Ołtarzu.